ruční výroba přírodní kosmetiky

+420 606 058 137
info@mydlaodkiki.cz

Pod pokličkou mýdlárny

Seznamte se s naší výrobní filozofií a tím co děláme.

S láskou k přírodě vedená malovýroba
Od našich prvních mýdlařských krůčků jsme v průběhu doby prošli pozvolným vývojem. V rámci něj jsme si stanovili určitá pravidla, kterými se řídíme doposud.
Je to především: malovýroba z rostlinných olejů, barvy přirozené surovinám, užitný vzhled výrobků a balení v přírodních materiálech.

Ve výsledku tak vyrábíme spíše v menších objemech, kdy klademe důraz na požadované účinky a užitnou hodnotu každého našeho výrobku. Jsme rádi, když jsou naše výrobky používány, spíše než, aby ležely někde ve skříni či na poličce. Proto volíme jednoduchý vzhled výrobků bez komplikovaných vzorů a zbytečných ořezů hran. Stejně tak balení je jednoduchého vzhledu s pěknou viditelnou strukturou recyklovaného papíru. Tento čistý jednoduchý směr definuje veškerou naši práci a snažíme se jej držet nejen při výrobě mýdel a šamponů, ale i u dalších našich výrobků.

Český rukodělný výrobek
Naše provozovna se nachází na Vysočině zhruba kilometr od pomezí Čech a Moravy. Zde probíhá výroba všech našich výrobků počínaje přípravou surovin, výrobou a litím mýdlové hmoty, krájením hotového mýdla a nakonec i jeho balením. Totéž obdobně i pro ostatní naše výrobky. Každý kousek nám v průběhu výroby projde mnohokrát přes ruce a může tak hrdě nést označení „rukodělný“.

Celá kolekce mýdel a šamponů prošla zákonnou certifikací
Dle nařízení ES č. 1223/2009 musí být kosmetické výrobky certifikovány a zařazeny do evropského portálu CPNP. Bez certifikace je nelze prodávat jakožto kosmetické výrobky. Proces je to časově i finančně náročný a naše cesta k ní byla dlouhá. Nyní však můžeme říct, že všech 12 receptur našich mýdel a šamponů prošlo zákonnou certifikací.

Vyrábíme z kvalitních rostlinných olejů
Základem pro výrobu našich výrobků jsou rostlinné oleje. K tomu je předurčuje jejich snadná dostupnost a také rozmanité vlastnosti jednotlivých druhů rostlinných olejů. Jejich kombinací lze dosáhnout požadovaných vlastností výrobku jako například vyšší pěnivosti u šamponů, hydratačních či vyživujících účinků u mýdel apod. Při výrobě používáme především oleje s vyšším procentem nasycených mastných kyselin, díky čemuž nežluknou a není tak potřeba konzervace.

Většina výrobků vegan positive
Vzhledem k absenci organických surovin mohou být všechny naše výrobky bez obav používány vegetariány a většina z nich dokonce i vegany. V případě veganů jsou výjimkou pouze ty výrobky, do nichž je přidáván včelí med či včelí vosk, na což na kartě výrobku upozorňujeme.

Obal z recyklovaných materiálů dále recyklovatelný
Každé naše mýdlo či šampon jsou zabaleny do dvou vrstev papíru. Vnitřní vrstvu tvoří pergamenová náhrada, která zabraňuje promaštění vnějšího obalu z pevnějšího natronového papíru. Celý výrobek je po obvodu obtažen páskem s popisem a vše pohromadě drží velká etiketa na zadní straně balení. Celé balení sestává z recyklovaných papírů, což se odráží nejen v jeho barvě, ale na dotek i v jeho struktuře.

U některých našich výrobků používáme pro balení vlastnoručně vyráběné papírové krabičky či přírodní celofán (100% celulóza). Přírodní celofán je na rozdíl od různých umělých náhražek vyroben z celulózy, je prodyšný a nelepí se na výrobek.

Podporujeme prodej bez obalu
V rámci velkoobchodního prodeje podporujeme bezobalový prodej. Jsme schopni dodat balíček jednotlivých nezabalených kousků mýdel a šamponů oddělených pouze pergamenovou náhradou, která je stejně jako balíček recyklovatelná. Následná forma prodeje našich výrobků je tak plně v rukou velkoodběratele.

Bez živočišných tuků
Živočišné tuky se používaly jako základ pro výrobu mýdla už za dob našich babiček. Od těch časů však doba pokročila a živočišné tuky lze beze zbytku nahradit tuky rostlinnými. Kromě vymezení se průmyslovým mýdlům stále vyráběným z živočišných tuků to s sebou nese mnoho výhod daných vlastnostmi rostlinných olejů včetně menší ekologické stopy. Proto tak činíme.

Bez palmového oleje
Palmový olej je velmi kvalitní olej získávaný lisováním z oplodí palmy olejné. Pěstování této palmy však zanechává hlubokou ekologickou stopu ve formě úbytku biologických druhů a nutnosti vypalování pralesa v místě jejího pěstování. Z těchto důvodů jej při výrobě vůbec nepoužíváme.

Bez chemických konzervantů a umělých barviv či parfémů
Naše mýdla a šampony není potřeba při výrobě konzervovat. Základem jejich složení jsou oleje s vyšším procentem nasycených tuků, díky čemuž tyto výrobku nežluknou. Pro případy, kdy by konzervace potřeba byla, existují konzervační látky schválené do přírodní a BIO kosmetiky. Příkladem je vitamín E v balzámech na rty či Kem E a další pro konzervaci krémů s obsahem vody.

Barvu dávají našim výrobkům použité suroviny. Každá z barev našich 12 receptur mýdel a šamponů je přírodní. Aktivní uhlí pro černou, skořice pro hnědou, spirulina pro zelenou. Dokonce i fialovou barva levandulového mýdla lze získat přírodní cestou macerováním kořene kamejníku barvířského.

Vůni získaly naše výrobky z esenciálních olejů, které mají oproti umělým parfémům decentnější vůni a především jsou přírodní.