ruční výroba přírodní kosmetiky

+420 606 058 137
info@mydlaodkiki.cz

Filozofie výroby

Česká rukodělná malovýroba

Základní principy definující naši práci jsou především ruční malovýroba s důrazem na samotné výrobky, barvy a vůně přirozené surovinám, užitný vzhled výrobků a balení v přírodních materiálech.

Každý jednotlivý výrobek nám projde mnohokrát přes ruce a může tak hrdě nést označení „rukodělný“.

Bez barviv, aromat a konzervantů

Složení našich výrobků je jednoduché, čisté a srozumitelné. Barviva a to ani micy, umělá aromata, konzervanty, sladidla a jiná aditivita by jste v našich výrobcích hledali marně.

V textu složení naleznete k zákonem vyžadovaným názvům INCI i české ekvivalenty pro Vaši snazší orientaci.

Vegan bez živočišných surovin

Základem pro výrobu našich výrobků jsou kvalitní rostlinné oleje a másla doplněné o jíly, bylinné pudry a výtažky, koření a éterické oleje.

Díky absenci živočišných tuků mohou většinu našich výrobků používat i vegetariáni a vegané.

Složení obsahuje včelí produkty

Pouze u několika našich výrobků používáme organickou složku jako jsou včelí med a vosk případně humánní hedvábí získávané až po vylíhnutí bource morušového. Tuto informaci naleznete ve složení daného výrobku.

Šetrné k životnímu prostředí

Složení výrobků volíme to s minimálními dopady na životní prostředí. Vzhledem k ekologické stopě tak nevyrábíme výrobky z palmového olej a nepoužíváme k barvení barevné slídy (mica).

Pro balení výrobků používáme krabičky a etikety z kraftových recyklovaných papírů dále recyklovatelných, případně pravý celofán, který je kompostovatelný.

Výrobek certifikován dle zákona

Dle nařízení ES č. 1223/2009 musí být všechny kosmetické výrobky uváděné na trh certifikovány a zařazeny do evropského portálu CPNP. Ty naše toto beze zbytku splňují.